Układy smarowania dla przemysłu

Jedną z działalności firmy MultiMasz jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań służących utrzymaniu wydajności parku maszynowego, jakimi są układy smarowania dla przemysłu. Te profesjonalne urządzenia pozwalające zautomatyzować proces smarowania poszczególnych elementów maszyn są dzisiaj stosowane już w każdej gałęzi przemysłu, gdyż znacząco wpływają na efektywność procesu produkcji. 

Jak działają profesjonalne układy smarowania?

Systemy centralnego smarowania służą do precyzyjnego dostarczania środków smarnych do wszystkich miejsc w maszynie, gdzie jest to niezbędne – głównie łożysk, kół zębatych, prowadnic i łańcuchów. W warunkach przemysłowych proces ten odbywa się często w krótkich odstępach czasu, ponieważ jest to konieczne do zapewnienia prawidłowej pracy maszyny. 

Najważniejszymi elementami układu smarowania są dozowniki oleju oraz pompy tłoczące. Zarówno odmierzanie ilości środka smarnego, jak i dostarczanie go do poszczególnych elementów w określonych przedziałach czasowych odbywa się automatycznie po wcześniejszym zaprogramowaniu urządzenia.

Korzyści ze stosowania centralnego smarowania

Najważniejszą zaletą tych rozwiązań jest zautomatyzowanie całego procesu smarowania i jego wysoka efektywność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku maszyn o dużej liczbie punktów smarnych bądź gdy są one trudno dostępne, ponieważ ręczne dostarczanie oleju okazuje się albo zbyt czasochłonne, albo niedokładne. 

Profesjonalne układy smarowania dla przemysłu zapewniają firmie szereg korzyści, którymi są:

  • dłuższa żywotność maszyn,
  • ograniczenie przestojów w produkcji w wyniku awarii,
  • utrzymanie pożądanej wydajności parku maszynowego,
  • skuteczna kontrola całego procesu produkcyjnego,
  • zmniejszenie kosztów obsługi parku maszynowego. 

W MultiMasz proponujemy najlepsze rozwiązania dla każdej gałęzi przemysłu. W naszej ofercie znajdą Państwo jednoliniowe układy smarowania idealne, m.in. do obrabiarek.